تکنولوژی IO-Link

Link یک استاندارد ارتباطی بین ورودی/ خروجی های دیجیتال و یا تجهیزات هوشمند مجهز به IO-Link به لایه کنترل تعریف می کند.امروزه برخی تجهیزات هوشمند در لایه فیلد به استاندارد IO-Link مجهز می باشند.تکنولوژی IO-Link  تقریبا دربخش صنعتی اتوماسیون کارخانجات استفاده می شود.

با IO-Link علاوه بر ارتباط داده ها ، امکان پیکربندی ، عیب یابی و نگهداری از لایه کنترل تا پایین ترین لایه فیلد امکان پذیر می باشد.برای مثال خطای یک سنسور به طور مستقیم از طریق کنترلر تشخیص داده می شود.

از طریق ذخیره مرکزی داده ها درIO-Link  مستر تجهیزات متصل می توانند به راحتی جایگزین و پیکربندی آن ها کپی گردند. ارتباط از طریق یک لینک سریال Point To Point و سه سیم استاندارد انجام می گیرد. اطلاعات داده ها و همچنین توان الکتریکی بصورت همزمان از طریق لینک سریال منتقل می شوند. پیکربندی تجهیزات IO-Link از طریق یک فایل استاندارد به نام  IO Device Description  (IODD) انجام می شود. این فایل توسط سازنده تجهیز IO-Link  ارائه و بوسیله نرم افزار پیکربندی متناظر تفسیر می گردد. تجهیزات IO-Link  قابلیت اتصال به سیستم اتوماسیون در حال کار را دار می باشند و مستقل از توپولوژی شبکه موجود هستند.

WAGO Automation نمایندگی WAGO در ایران می باشد.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ماژول 750-657

از این ماژول بعنوان یک ماژول IO-Link  مستر جهت اتصال سنسورها و تجهیزات مجهز به IO-Link  به لایه کنترل استفاده می شود. با استفاده از ارتباط سه سیمه می توان تا 4 تجهیز  IO-Link  را به این ماژول متصل کرد.

علاوه بر سیم های تغذیه L+ و L- یک سیم دیگر با نام (C/Q) جهت انتقال اطلاعات ، پیکربندی، تنظیم پارامترها و تشخیص خطا استفاده می شود.طول داده ها می تواند از یک بیت تا 32 بایت باشد، نحوه انتقال اطلاعات Half Duplex  می باشد به این معنی که ابتدا ارسال و دریافت اطلاعات یکی بعد از دیگری انجام می گیرد.

کابل استاندارد سنسورها را می توان استفاده و نیازی به استفاده از شیلد نیست. نرم افزار WAGO-IO-CHECK جهت پیکربندی و تنظیم پارامترهای IO-Link مستر استفاده می شود.